RSB'den Haberler!
Haber Özet
WWF-Türkiye iş dünyasını su riskleri konusunda harekete geçmeye çağırıyor Su fakiri olma yolunda ilerleyen Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu su riskleri, sadece doğal yaşamı değil iş dünyasını ve ekonomik gelişmeyi de tehdit ediyor.
İstanbul Maltepe’de bulunan CarrefourSA Genel Müdürlük Binası, LEED® BD+C: Core and Shell kategorisinde LEED Gold Sertifikası alarak, yeşil bina unvanına sahip oldu. İstanbul Maltepe’de bulunan CarrefourSA Genel Müdürlük Binası, LEED® BD+C: Core and Shell kategorisinde LEED Gold Sertifikası alarak, yeşil bina unvanına sahip oldu. Bu yılın Şubat ayında işletmeye aldığımız fotovoltaik sistemi ile CarrefourSA'ya sürdürülebilirlik yolunda katkıda bulunmaktan mutluyuz.
Buffett strikes cheapest electricity price in US with Nevada solar farm Berkshire Hathaway's NV Energy strikes PPA price of 3.87 cents per kWh for electricity generated by First Solar's 100 MW Playa Solar 2 project, according to Bloomberg. The agreed purchase price bests the $0.5.85/kWh agreed by Dubai’s state-backed DEWA utility in January, and lower further the barriers for greater renewable integration.
Greenpeace Türkiye'den Enerji (D)evrimi için yol haritası “Çocuklarımızın gözlerinin içine bakıp ne söyleyeceğiz? Elimizde fırsat varken cesur davranmadığımızı mı, yoksa teknolojimiz olsa da vizyonumuzun eksik kaldığını mı?” Her ne kadar küresel karbon emisyonu ve küresel ısınmanın hızı arasındaki kesin niceliksel ilişki hakkında belirsizlikler olsa, fazlaca kötümser senaryoların yanında iyimser senaryolar da ortaya çıksa da; gerçek şu ki, karbon emisyonunun ve diğer sera gazlarının iklim değişikliğine neden olduğu makul şüphenin ötesinde. Tabii ki “temiz” enerjiyi tercih etmek için başka nedenler de var, örneğin sağlık problemlerine yol açan hava ve su kirliliğini önlemek gibi. İklim değişikliği, bu gibi geleneksel ve haklı kaygıların üstüne, evrensel ve oldukça zorlayıcı bir problem olarak yerleşiyor. Bu düşünceler neden Türkiye ve Türkiye’nin kalkınma görünümü için önemli ?
RAF dergisinde RSB RSB, RAF dergisinde bugüne kadarki en güçlü gün ışığı sistemi olan SunTracker ve ısıl eşitleme ürünleriyle yer aldı.
Gün Işığı ve Üretkenlik Ticari ışıklıklar çalışan moral ve üretkenliğini arrtırabilir mi?
Office Depot “Yeşil” mağazasının temel atma töreni Office Depot – LEED Video (LEED -Leadership in Energy and Environmental Design –“Enerji ve Çevresel Tasarımda Liderlik” programı)
Yeşil Alın, Yeşil Olun, Yeşil Satın Distributed Energy web sitesi Office Depot’daki çevreye duyarlılık konusunda gelişmeler hakkında Lyn Corum tarafından kaleme alınan bir makale yayınladı.
RSB'den 10,5 saat lamba kapattıran aydınlatma sistemi Dünya gazetesinde, SunTracker'ın geleneksel çatı ışıklıkları ve pasif günışığı aydınlatma sistemlerine göre fark yaratan üstünlükleri, işletmelerin enerji ve üretim verimliliğine getireceği faydalar hakkında bir haber yayınlandı.
Lighting Magazine dergisinde RSB Lighting Magazine dergisinde RSB
Yapı dergisi Aralık 2008 sayısında Ciralight Yapı dergisi Aralık 2008 sayısı Ürünler-Yenilikler bölümünde "Ciralight ile gelişmiş günışığı aydınlatması" konulu kısa tanıtım yazısı yer aldı
ED+C ve Sustainable Facility 2008 Okuyucu Ödülü SunTracker'ın ED+C dergisi ve Sustainable Facility ilk yıllık Okuyucunun Seçimi ödüllerini açıkladılar.
Güneş Enerjisi Dergisinde RSB Güneş Enerjisi Dergisinde RSB
Platform Dergisi Girişim bölümünde RSB Platform Dergisi Girişim bölümünde RSB